با حضور رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی؛نشست هماهنگی و برنامه ریزی مسابقات جهانی 2022 برگزار شد

نشست هماهنگی و برنامه‌ریزی مسابقات جهانی ۲۰۲۲ ورزش دانشگاهی در محل فدراسیون برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، به منظور هماهنگی و بررسی تقویم رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان 2022 فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) با حضور هادی بشیریان رئیس فدراسیون جلسه مدیران کل تربیت بدنی بخش های آموزش عالی در محل فدراسیون برگزار شد.
هادی بشیریان در این جلسه گفت: سیاست فدراسیون همانطور که قبلا اعلام شده هماهنگی و اعزام مسابقات یونیورسیاد های دانشگاهی است واعزام های مسابقات جهانی و آسیایی به بخش های آموزش عالی و هیات های استانی واگذار می شود.
وی گفت: برای مشارکت هرچه بیشتر بخش ها و هیات ها در برنامه های فدراسیون هر بخش و یا استانی که متقاضی وتوانایی اعزام رشته ای را داشته باشد پس از بررسی های لازم به آنها واگذار خواهد شد و فدراسیون هم هماهنگی وپشتیبانی های لازم را انجام خواهداد.
رئیس فدراسیون دانشگاهی گفت: بعد از کنسل شدن مسابقات یونیورسیاد چین تقویم طبق تقویم فدراسیون جهانی 9 رشته گلف به میزبانی کشور ایتالیا، جهت یابی به میزبانی کشور سوئیس، کانو به میزبانی کشور لهستان، سه گانه به میزبانی کشور برزیل ، شطرنج به میزبانی کشور بلژیک، پنج گانه به میزبانی کشور آرژانتین، هندبال به میزبانی کشور کوزوو، بسکتبال سه نفره به میزبانی کشور ترکیه و راکبی که بعدا میزبان مشخص خواهد شد برگزار خواهد شد.
بشیریان گفت: با توجه به شرایط روسیه که قرار بود مسابقات ورزش های رقابتی در این کشور برگزار شود میزبانی این رقابتها به کشور ترکیه واگذار شد، که در رشته های ( ووشو، کشتی آزادوفرنگی ،سامبو، موی تای ،کاراته و بوکس ) برگزار خواهند شد که در این خصوص دانشگاه ها محور اصلی میباشند.

در این ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و نظرات خود را مطرح کردند و مقرر شد تا مدیران کل تربیت بدنی بخش ها و روسای هیات ضمن بررسی تقویم اگر آمادگی اعزام رشته ای را دارند را به فدراسیون اعلام کنند تا هماهنگی های لازم با فدراسیون بین‌المللی ورزش دانشگاه ها FISU وکمیته های برگزاری مسابقات در کشورهای مختلف انجام شود.
لازم به ذکر است در این نشست دکتر خواجوی دبیر کل فدراسیون، دکتر علی دوست مدیر کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان، مقدم منش مدیر کل تربیت بدنی وزارت بهداشت، دکتر بسطامی مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه پیام نور ، تجلی مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه جامع علمی و کاربردی، کتال نماینده دانشگاه آزاد ، دکتر کریمی رئیس اداره مسابقات و مرادی مدیر روابط عمومی فدراسیون حضور داشتند.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار