پایان مسابقات کشتی پهلوانی و هنرهای فردی دانشگاه‌ها کشور با معرفی تیم ها و نفرات برتر

نخستین دوره مسابقات کشتی پهلوانی و هنرهای فردی دانشگاه‌ها کشور با معرفی نفرات برتر و قهرمانی تیم دانشگاه آزاد همدان به پایان رسید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ، نخستین دوره مسابقات ورزش زورخانه‌ای و هنرهای فردی دانشگاه‌های سراسر کشور به مدت دو روز به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان برگزار شد.

در این مسابقات ۱۲۰ ورزشکار، مربی و سرپرست از ۲۳ دانشگاه کشور در قالب ۱۸ تیم از واحدهای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور برگزار و با قهرمانی تیم دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان به پایان رسید.

بنابراین گزارش این مسابقات در دو بخش کشتی پهلوانی و ورزش‌های زورخانه‌ای برگزار شد و در رشته کشتی پهلوانی ورزشکاران در دو وزن مثبت ۹۰ و منفی ۹۰ کیلوگرم وحرکات هنرهای فردی در پنج بخش میل‌بازی، چرخ چمنی، چرخ تیز، سنگ و کباده برگزار و نتایج زیر به دست آمد.

در رشته کشتی پهلوانی مثبت ۹۰ کیلوگرم: امیرمحمد طاهرخانی از تاکستان رتبه نخست، امیرحسین علیپور از خراسان شمالی رتبه دوم و علی علیرضایی از همدان و محمدرسول خسروی از کرمانشاه رتبه سوم را کسب کردند.

در بخش کشتی پهلوانی منفی ۹۰ کیلوگرم: صادق آرزنگ از خراسان شمالی رتبه نخست، علیرضا پورمحمد از تهران مرکزی رتبه دوم و محمدامین رسولی از تهران مرکزی و امیررضا طاهرخانی از تاکستان رتبه سوم را به دست آوردند.

در رشته چرخ چمنی: سید عباس حسینی از دانشگاه علمی کاربردی همدان رتبه نخست، سیدعطا موسوی از زاهدان رتبه دوم و علی محمد ابوالحسنی منفرد از کاشان و محمد قیاسوند از همدان سوم شدند.

در رشته چرخ تیز: سید عباس حسینی از علی و کاربردی رتبه نخست را کسب کرد، محمدمتین مهیمنی از کاشان دوم شد و سید عطا موسوی از زاهدان و محمد قیاسوند مقام سوم را کسب کردند.

در رشته کباده: هادی اشرفیان از علمی کاربردی همدان به رتبه نخست رسید، جعفر نوری از اسدآباد و حاجی محمدیان از قم دوم و سوم شدند و خلیل سزاسلطانی به مقام چهارم رسید.

در بخش میل بازی: علی اکبر خاکدوست از قم رتبه نخست را از آن خود کرد، سید سجاد موسوی از همدان دوم دوم شد، سلمان خانی از اصفهان و امیر سلیمی از البرز نیز به ترتیب رتبه‌های سوم و چهارم را به دست آوردند.

در رشته سنگ : سالار علی قلی‌زاده از تهران جنوب اول شد، رضا قادری اردکانی از سپیدان شیراز مقام دومی را به دست آورد و علی یادگاری از پیام نور و علیرضا خندان از کاشان رتبه سومی را کسب کردند.

در مجموع تیمی کشتی پهلوانی و هنرهای فردی تیم دانشگاه آزاد همدان همدان مقام اول را کسب کرد،  تیم علمی کاربردی تهران دوم شد و  تیم کاشان به مقام سوم دست یافت.

در آیین پایانی مسابقات که با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ،سردار مظاهر مجیدی فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) همدان،  دکتر لشگری  رئیس مرکز ورزش و تربیت بدنی دانشگاه آزاد، دکتر عنبریان رئیس هیات  ورزش های دانشگاهی استان همدان،رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد همدان، دکتر خواجوی دبیر کل فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی دکتر حمید سیفی مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان و جمعی از مدیران، مسئولان و خانواده شهدا برگزار و از نفرات برگزیده این دوره از مسابقات با اهدای لوح و مدال تجلیل بعمل آمد.

لازم به ذکر است : شال پهلوانی به دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ، خانواده‌های شهید علیرضا شمسی‌پور، شهید محمدرضا مازویی، شهید شاخص استان همدان در سال ۱۴۰۱ و شهید امیر طلایی شهید شاخص شهرستان همدان اهداء شد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار