مسابقات قهرماني تراي‌اتلون دانشجويان جهان در سال ٢٠٢٢ به ميزباني برزيل برگزار شد

نماینده ایران در مسابقات ترای‌اتلون قهرمانی دانشجویان جهان ٢٠٢٢ برزیل از میان ۴۸ ورزشکار که به خط پایان رسیدند چهل و چهارم شد.

به گزارش روابط عمومي فدراسيون ملی ورزش های دانشگاهی به نقل از فدراسیون تراي‌اتلون، مسابقات قهرماني ‌تراي‌اتلون دانشجويان جهان در سال ٢٠٢٢ با شركت ٥٧ ورزشكار نخبه آقا در شهر ماسئو كشور برزيل از تاريخ ٨ الي ١١ سپتامبر برگزار شد.

اين مسابقه در قالب ٧٥٠ متر شنا در يك دور ، ٢٠ كيلومتر دوچرخه سواري در چهار دور و ٥ كيلومتر دويدن در دو دور طراحي شده بود كه در نهايت، آنتونيو براوو از برزيل با زمان ٥٣ دقيقه و ٣٥ ثانيه به مقام اول دست يافت و دار اسميت از امريكا با زمان ٥٣ دقيقه و ٣٦ ثانيه بر سكوي دوم ايستاد و ورزشكار سويسي فابيان ميوز با زمان ٥٣ دقيقه و ٣٩ ثانيه در رده سوم قرار گرفت.

همچنين در اين مسابقات علي رضواني دانشجوي رشته تربيت بدني دانشگاه صنعتي شاهرود كه براي اولين بار در مسابقات جهاني حضور يافته بود با زمان ١ ساعت و ١ دقيقه و ٣٩ ثانيه در رده ٤٤ ام جهان قرار گرفت.

گفتنی است: اين رويداد هر دوسال يكبار براي همه قهرمانان دانشجوي زير بيست و پنج سال جهان با همكاري فيزو و تراي اتلون جهاني برگزار مي شود كه ميزباني دوره بعد به كشور لهستان واگذار شده است و به دليل تلفيق سه رده سني جوانان، اميد و بزرگسالان در قالب مسافت اسپيرينت از سطح رقابت و كيفيت بسيار بالايي برخوردار است و براي اولين بار در تاريخ اين مسابقات است كه نمايندگاني از ايران در آن شرکت کرده است.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار