مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی دانشجویان آسیا ۲۰22 برگزار شد

مراسم افتتاحیه رقابت‌های شطرنج قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا صبح امروز به صورت برخط برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آئین افتتاحیه مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه با حضور مسئولین فدراسیون ورزش دانشجویی آسیا ، فدراسیون شطرنج آسیا و هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و مسئولین فنی از طرف فدراسیون شطرنج آسیا و نمایندگان کشورهای شرکت کننده برگزار شد.

این مراسم که به صورت برخط برگزار شد با پیام دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان برای شرکت‌کنندگان در این مسابقات آغاز شد و پس از آن هاشم الطاهر دبیر کل فدراسیون شطرنج آسیا طی سخنانی از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این مسابقات تشکر نمود.

همچنین در ادامه این مراسم دکتر ایوب حنیفه رئیس  CISCA فدراسیون آسیایی ورزش دانشگاهی و کاستو ابوندو مدیر اجرایی فدراسیون شطرنج آسیا در خصوص قوانین فنی و مقررات برگزاری مسابقات به سخنرانی پرداختند.

در ادامه این مراسم هادی بشیریان رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران با افتتاح رسمی این مسابقات، تصریح کرد: اکنون دومین دوره برگزاری مسابقات شطرنج قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه است که ما به عنوان فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی جمهوری اسلاامی ایران میزبان آن  هستیم.

رییس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ایران افزود: به منظور ترویج مراودات برون مرزی و تقویت ارتباطات درصدد هستیم تا فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی را به پایگاه ورزش شطرنج منطقه تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: مسابقات شطرنج دانشجویان جهان در شهریور ماه نیز در دو بخش تیمی و انفرادی برگزار شده است که دانشجویان توانسته‌اند از آن مسابقات نیز کسب مقام قهرمانی جهان کنند.

لازم به ذکر است سومین دوره رقابت‌های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا و اقیانوسیه به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ایران با همکاری فدراسیون شطرنج از 26 آذر 6 دی ماه به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار