سی امین یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان؛ تزریق واکسن کرونا شرط شرکت در یونیورسیاد زمستانی ۲۰۲۱

مسئولان فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی(فیزو) اعلام کرد شرط شرکت در یونیورسیاد زمستانی ۲۰۲۱ تزریق واکسن کرونا است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی به نقل از ایسنا ، واکسیناسیون کرونا در یونیورسیاد زمستانی لوسرن ۲۰۲۱ اجباری خواهد بود. فدراسیون بین المللی ورزش دانشگاهی (FISU) و کمیته سازماندهی محلی با هم تصمیم گرفته‌اند این موضوع را اعلام کنند که شرط شرکت در این دوره از رقابت‌ها زدن واکسن کرونا است.

برای شرکت در این رویداد که قرار است از ۱۱ دسامبر آغاز شود لازم است همه اعضای تیم‌ها در برابر ویروس جدید کرونا واکسن زده باشند.

مسئلان فیزو بیان کردند: لوسرن ۲۰۲۱ با دپارتمان‌های بهداشت کانتون همکاری می‌کند تا یک برنامه بهداشتی برای این رویداد تدوین کند و واکسیناسیون اجباری یک عنصر کلیدی خواهد بود که امیدواریم بتواند خطر گسترش ویروس کرونا را کاهش دهد.

به گزارش ایسنا، این رقابت‌ها را می‌توان جزو اولین رویدادهای ورزشی بدانیم که زدن واکسن کرونا در آن کاملا اجباری اعلام شده است.

بازی‌های زمستانی دانشجویان جهان به میزبانی لوسرن سوئیس در ۱۰ رشته و با حضور ٢۵۰۰ ورزشکار از ۵۰ کشور از یازدهم لغایت ٢١ دسامبر ٢٠٢١ (٢۰ تا ٣۰ آذر ۱۴۰۰) در شهر لوسرن سوئیس برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار