سلمان فرضعلی پور رئیس هیئت ورزش‌های دانشگاهی استان آذربایجان‌غربی شد

مجمع انتخاباتی هیئت ورزش‌های دانشگاهی استان آذربایجان‌غربی با حضور بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی و دکتربیرامی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، در مجمع انتخاباتی هیات ورزش‌های دانشگاهی آذربایجان‌غربی به ریاست بشیریان و با  حضور سرپرست اداره کل ورزش و جوانان استان و اعضای مجمع برگزار شد، دکتر سلمان فرضعلی پور با ۱۳ رای از ۱۳ رای ماخوذه برای دوره چهار ساله رئیس هیات شد.

هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی ضمن تشکر از رحیم شریف رئیس سابق هیات و با اشاره به عملکرد قابل قبول هیات‌های استانی خاطر نشان کرد: هیات های استانی یکی از ارکان این فدراسیون هستند و نقش زیادی در موفقیت ها و برنامه های فدراسیون دارند.

وی افزود: با کمک هیات ها و ادارات استانی ورزش و جوانان، برنامه های نظیر برگزاری لیگ‌های دانشجویی را مد نظر داریم که در این خصوص لیگ بسکتبال ۳ نفره راه اندازی شده و بدنبال دریافت مجوز باشگاه های دانشگاه ها هستیم.

وی با اشاره به رتبه نهم فدراسیون ایران در بین ۱۸۰ کشور جهان گفت: مسابقات مختلفی چون یونیورسیاد و جهانی در رشته های مختلف امسال و سال آینده برگزار خواهدشد و در حال آماده سازی برای حضور قدرتمند در این مسابقات هستیم.

بشیریان افزود: با به تاخیر افتادن مسابقات یونیورسیاد دانشجویان جهان، ایران با هشت رشته از جمله تیراندازی با کمان، تیراندازی، تکواندو، ووشو، شمشیربازی، دوومیدانی، جودو و قایقرانی در این رقابت‌ها حضور خواهدیافت.

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی همچنین افزود: شهریورماه امسال نیز تیم‌های کشورمان در رشته‌های کشتی آزاد و فرنگی، کاراته، ووشو، شطرنج، سه گانه و قایقرانی، که در کشورهای ترکیه، بلژیک، برزیل و لهستان برگزار خواهدشد اعزام می‌شود.

در ادامه دکتر بیرامی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی دراین مجمع گفت: شاهد اتفاقات خوبی در حوزه ورزش دانشگاه ارومیه و هیات ورزش‌های دانشگاهی استان هستیم که با توجه به تلاش اداره کل ورزش و جوانان برای همگرایی و خردجمعی در ورزش استان، انتظار داریم بزودی شاهد توسعه بیش از پیش ورزش در آذربایجان‌غربی باشیم.

وی افزود: برای رشد و توسعه ورزش استان به همه ظرفیت ها از جمله ظرفیت ورزش دانشگاهی نیاز داریم و انتظار داریم به بحث برنامه محوری و علم و دانش در حوزه ورزش توجه ویژه شود.

دکتر بیرامی خاطر نشان کرد: ورزش استان در ۱۴۰۱ شاهد اتفاقات خوبی بوده و از آن جمله همکاری با ورزش بلگراد صربستان، کسب ۲۹ قهرمان در ۵ ماهه در سطح المپیک، جهانی و آسیایی و حضور ۷ ورزشکار در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و کسب مدال در ژیمناستیک و والیبال اشاره کرد.

سرپرست اداره کل ورزش و جوانان آذربایجان‌غربی اضافه کرد: پیشنهاد تشکیل شورای برون مرزی استان های مرزی و انتخاب استان آذربایجان‌غربی به عنوان استان پایلوت ارائه داده ایم و تلاش داریم استان به یکی از کمپ‌های تیم‌های مختلف تبدیل شود.

لازم به ذکر است در پایان این مجمع طی لوحی از زحمات رحیم شریف رئیس سابق هیات تقدیر به عمل آمد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار