رقابتهای انتخابی تیم ملی شطرنج دانشجویان ،دو پیروزی و دو تساوی در اولین دور از بازی های انتخابی تیم‌ملی دانشجویان

مسابقه انتخابی تیم ملی شطرنج دانشجویان دختر و پسر برای شرکت در رقابتهای جهانی بلژیک 2022 از امروز شنبه 18 تیرماه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، به منظور شرکت در مسابقات شطرنج دانشجویان جهان مسابقه انتخابی تیم ملی دانشجویان با همکاری فدراسیون شطرنج از امروز 18 تیرماه به مدت 4 روز با رقابت ۱۰ شطرنج باز دختر و پسر در محل فدراسیون شطرنج برگزار شد.

بنابراین گزارش دانشجویان شرکت کننده به شرح زیر می باشند.

بخش دختران:
در بخش دختران 7 دانشجو به اسامی: آناهیتا غلامی اوریمی، وصال حامدی نیا، طناز ازلی، میترا اصغرزاده، سیده فاطمه سعادتی، ژینا پاکنیت و کیمیا مجیدی با هم دست به مهره می شوند.
در این بخش استاد بینالمللی بانوان، مبینا علی نسب به دلیل برخورداری از بالاترین درجه بین المللی، مطابق آیین نامه مستقیما به عضویت تیم ملی درآمد.

در بخش پسران:
در بخش پسران، مسعود مصدق پور، مهدی غلامی اوریمی، آرش طاهباز، آرش داغلی و آرمان حاکمی با هم رقابت می کنند و در این بخش نیز استاد بزرگ خلیل موسوی به دلیل برخورداری از بالاترین درجه بین المللی، مطابق آیین نامه مستقیما به عضویت تیم ملی درآمد.

رقابت های هر دو بخش بصورت دوره ای برگزار خواهد شد و بمنظور گزینش آماده ترین بازیکنان، ترتیبی اتخاذ شد تا در صورت تساوی امتیاز بازیکنان برتر، رقابت های تکمیلی برگزار گردد.

طبق اعلام کمیته فنی دانشجویانی که حداقل ریتینگ بخش پسران 2300 و دختران 1850 را داشتند میتوانستند در این رقابتها شرکت کنند.

در بازی های دور اول، مهدی غلامی با آرش داغلی به تساوی رسایت دادند.

در بخش دختران، میترا اصغر اده بر سیه فاطمه ساداتی فرد غلبه کرد و طناز ازلی، ژینا پاک نیت را شکست داد.
بازی آناهیتا غلامی و‌کیمیا مجیدی هم به تساوی رسید.

لازم به ذکر است مراسم افتتاحیه این مسابقات با حضور بشیریان رئیس فدراسيون ملّي ورزش‌هاي دانشگاهي، تامینی رئیس فدراسیون شطرنج، دکتر خواجوی دبیر کل و کریمی رئیس اداره مسابقات فدراسیون دانشگاهی,خانم پریدر نایب رئیس فدراسیون شطرنج ،ابراهیم زاده مسئول انجمن شطرنج اداره کل تربیت بدنی، مربیان و دانشجویان شرکت کننده برگزار شد.

گفتنی است رقابتهای شطرنج دانشجویان جهان شهريور ماه به میزبانی کشور بلژیک برگزار خواهد شد.
http://t.me/nusfiran

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار