رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی؛ اعزام های مسابقات جهانی و آسیایی توسط بخش های آموزش عالی و هیات های استانی انجام می شود

هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در جلسه آنلاین مشترک با مدیران کل تربیت بدنی بخش های آموزش عالی و روسای هیات های ورزش های دانشگاهی استانی گفت: اعزام های مسابقات جهانی و آسیایی به بخش های آموزش عالی و هیات های استانی واگذار می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی ،به منظور هماهنگی و بررسی تقویم رقابت های قهرمانی دانشجویان جهان و جام جهانی دانشگاهی 2022 فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) جلسه آنلاین مدیران کل تربیت بدنی بخش های آموزش عالی و روسای هیات های ورزش های دانشگاهی استانی به مدت دو روز برگزار شد.

هادی بشیریان رئیس فدراسیون در این جلسه گفت: سیاست این فدراسیون برای شرکت در مسابقات جهانی و آسیایی با توجه به توانمندی آنها و بهره گیری از امکانات مادی و‌معنوی و نیروی انسانی متخصص در بخش ها واستا ن ها برخی از اعزام‌های برون مرزی به آنها واگذار می‌شود.

وی گفت: برای مشارکت هرچه بیشتر بخش ها و هیات ها در برنامه های فدراسیون هر بخش و یا استانی که متقاضی وتوانایی اعزام رشته ای را داشته باشد پس از بررسی های لازم به آنها واگذار خواهد شد و فدراسیون هم هماهنگی وپشتیبانی های لازم را انجام خواهداد.

بشیریان گفت: واگذاری اعزام تیم های ورزشی به استان ها علاوه بر اینکه  مسابقات دانشجویی رونق پیدا می کند ، انسجام وتقویت ساختار بخش های مختلف در استان ها را در بر خواهد داشت و مسابقات دانشگاهی نیز با انگیزه بیشتری برگزار خواهد شد.

رئیس فدراسیون دانشگاهی یاد آور شدند رویکرد جدید فیزو توسعه فعالیت های توسط دانشگاه ها است که بصورت جام جهانی در سال ۲۰۲۲ میلادی در رشته های  هندبال، پاور لیفتینگ، فین سویمینگ و ورزش های رقابتی( ووشو، کشتی آزادوفرنگی ،سامبو، موی تای ،کاراته و بوکس ) برگزار خواهند شد که در این خصوص دانشگاه ها محور اصلی میباشند.

در این ادامه حاضرین در جلسه پیشنهادات و نظرات خود را مطرح کردند و مقرر شد تا مدیران کل تربیت بدنی بخش ها و روسای هیات ها ضمن بررسی تقویم اگر آمادگی اعزام رشته ای را دارند را به فدراسیون اعلام کنند تا هماهنگی های لازم با فدراسیون بین‌المللی ورزش دانشگاه ها FISU وکمیته های برگزاری مسابقات در کشورهای مختلف انجام شود.

لازم به ذکر است مسابقات جهانی در سال 2022 در رشته های اسکی جهت یابی، صحرا نوردی، اسکواش، صخره نوردی، فوتسال، گلف، جهت یابی، کانو، سه گانه، شطرنج و پنج گانه برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار