رئیس سازمان امور دانشجویان :سهم دانشجویان در ورزش‌های دانشگاهی را افزایش خواهیم داد

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:سهم دانشجویان در ورزش های دانشگاهی را افزایش و سطح حضور و فعالیت هایشان را بازتعریف و ارتقا خواهیم بحشید.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر هاشم داداش پور معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان در نشست مجمع عمومی سالانه فدراسیون ورزش های دانشگاهی که در تالار لعل دانشگاه تبریز برگزار شد، با بیان مطلب فوق اظهار داشت: سازمان امور دانشجویان وظیفه خود می داند تا به سلامت دانشجویان نگاه ویژه ای داشته باشد و در اولویت های خود قرار دهد و ورزش در این زمینه نقش مهمی ایفا می کند و هرگونه فعالیتی که منجر به تحرک و نشاط و شادابی و تقویت روحیه دانشجو شود از پشتیبانی سازمان برخوردار خواهد بود.

وی در ادامه با اشاره به ظرفیت و زیر ساخت‌های ورزشی دانشگاه‌ها اشاره کرد و افزود : از دانشگاههای کشور در مناطق مختلف بازدیدی که داشتم، دارای ظرفیت های بسیار خوبی هستند و نیاز است با برنامه ریزی منسجم دانشجویان و دانشگاهیان از این ظرفیت های موجود نهایت استفاده را در راستای افزایش نشاط و شادابی و سلامتی بکار گیرند.

داداش پور از سه نهاد اثربخش در حوزه ورزش که در زیر مجموعه سازمان امور دانشجویان مستقر هستند نام برد و گفت: اداره کل تربیت بدنی، پژوهشگاه تربیت بدنی و فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی به عنوان سه ضلع ورزشی می‌توانند با هم افزایی و تقویت یکدیگر و با همکاری انجمن‌های ورزشی سهم بزرگی در جریان سازی ورزشی را در مراکز آموزش عالی رقم بزنند.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد با تلاش مرکز رشد و نوآوری تجهیزات ورزشی و دانش بنیان در این حوزه، سهم ایران در تولید تجهیزات و وسایل ورزشی در دنیا ارتقاء یابد و برگزاری جشنواره ایده های نوآور ورزشی در حاشیه المپیاد فرهنگی، ورزشی دانشجویان در تبریز را در همین راستا برشمرد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار