دکتر داداش‌پور در پیامی به مسابقات مجازی شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه:حمايت‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران و وزات علوم از ورزش‌های دانشجويي تداوم خواهد داشت

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: حمايت‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران و وزات علوم، تحقيقات و فناوري از ورزش‌های دانشجويي موجب بالندگی و ارتقاء آن در بعد ورزش همگاني و قهرماني شده است و این سیاست تداوم خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، دکتر هاشم داداش‌پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان به مناسبت افتتاح مسابقات مجازی شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه پیامی صادر کرد.

متن کامل پیام رئیس سازمان امور دانشجویان به مسابقات مجازی شطرنج دانشجویان دانشگاه‌های آسیا و اقیانوسیه به شرح ذیل است: 

مایه مباهات است که براي دومين بار ميزبان مسابقات شطرنج دانشگاه هاي آسيا و اقيانوسيه هستیم.

اين مسابقات كه با نظارت فدراسيون‌هاي AUSF و Fisuocenia به نمايندگي از FISU برگزار مي‌شود، نشانگر جایگاه ایران در عرصه شطرنج و نیز برگزاری مطلوب آن است.

جا دارد از حمايت‌هاي فدراسيون هاي شطرنج آسيا، فدراسيون شطرنج جمهوري اسلامي ايران و فدراسيون هاي AUSF  و Fisuocenia براي ميزباني ايران تشكر خویش را ابراز نماییم.

حضور 10 كشور از دو قاره در مسابقات دانشجويان نشانگر دوستي‌هاي ديرينه اين كشورها با همدلي و رقابتي سالم توام با تحصيل علم و دانش همراه است، قابل ستايش می‌باشد.

حمايت‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران و وزات علوم، تحقيقات و فناوري از ورزش‌های دانشجويي موجب بالندگی و ارتقاء آن در بعد ورزش همگاني و قهرماني شده است و این سیاست تداوم خواهد داشت.

موقعيت جغرافيايي و استراتژيك جمهوري اسلامي در غرب آسيا می‌تواند به عنوان يك بازوي قوي فدراسيون  AUSF  آماده باشد و آمادگی ميزباني رشته‌هاي ورزشي به ويژه در رشته هاي كشتي، تكواندو، كاراته، جودو و ووشو را دارد و شایان ذکر است آموزش عالي كشور با بهره‌مندي از نيروهاي مجرب و متخصص آمادگی همكاري هاي همه جانبه در زمينه هاي آموزشي، پژوهشي در رشته هاي مختلف به ويژه تربيت بدني به برخي از كشورها را نیز اعلام می‌دارد.

بی‌شک برگزاري رويدادهاي قاره اي در تحكيم روابط منطقه اي و قاره اي بسيار موثر بوده و در كسب كرسي هاي جهاني توسط كشورهاي آسيايي و اقيانوسيه تأثير بسزايي خواهد داشت.

براي همه دانشجويان شركت كننده و دست اندركاران این دوره از مسابقات آرزوي موفقيت، پیروزی و سلامتي دارم.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار