دکتر داداش‌پور:ایجاد لیگ‌های دانشگاهی جهت کشف استعدادهای گمنام دانشجویی ضروری است

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: ایجاد لیگ‌های دانشگاهی یک امر ضروری است تا بتوانیم استعدادهایی دانشجویی که تا کنون شناخته نشده‌اند را شناسایی کنیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، جلسه هیئت رئیسه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با حضور دکتر هاشم‌داداش پور معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان، بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در محل این فدراسیون برگزار شد.

در این جلسه دکتر داداش‌پور ضمن خوش‌آمدگویی به میهمانان گفت: حدود ۳ سال از شیوع ویروس کرونا در کشور می‌گذرد، در اسفند ماه سال گذشته با کاهش این ویروس در کشور ما در سازمان امور دانشجویان تمام تلاش خود را کردیم تا فعالیت دانشگاه‌ها به زمان قبل از کرونا بازگردد‌.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: به همین منظور اداره کل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان چهار المپیاد دانشجویی را در تابستان سال ۱۴۰۱ برگزار کرد‌.

معاون وزیر علوم تحقیات و فناوری با اشاره به اینکه شورای عالی ورزش دانشگاها باید تشکیل شود، تصریح کرد: در حوزه ورزش‌های دانشگاهی ضروری است یکسری کارهای پایه ای انجام شود. مسئله‌ای که وجود دارد این است که ورزش دانشگاهی در کشور آنطور که باید شناخته نشده است.

دکتر داداش‌پور با بیان اینکه ورزش دانشگاهی یک ورزش پایه‌ای است، اظهار کرد: متاسفانه تابحال سازمان برنامه و بودجه و وزارت ورزش توجه لازم را به حوزه ورزش دانشگاهی نداشته اند که امیدوارم جبران شود.

رئیس سازمان امور دانشجویان بیان کرد: یکی از تاکیدهای بنده ایجاد لیگ‌های دانشگاهی است تا بر اساس آن بتوانیم به شناسایی استعدادهایی دانشجویی که تا کنون شناخته نشده‌اند، دست یابیم.

معاون وزیر علوم با بیان اینکه ضرورت دارد بخشی از اوقات فراغت دانشجویان را به ورزش اختصاص دهیم، تصریح کرد: بخشی از دانشگاه‌های ما دارای ظرفیت‌های زیرساختی بزرگی هستند بنابراین لازم است از این ظرفیت‌ها بیش‌ از پیش استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان خاطرنشان کرد: دانشگاها نیازمند نشاط هستند و این مهم با ورزش قابل دست‌یابی است. تمام این فعالیت‌ها سبب می‌شود تا ما به شناسایی و تربیت جوانان که استعدادهای آن‌ها ناشناخته باقی مانده‌ است، دست یابیم و در نهایت پس از رشد و پرورش آن‌ها به ظرفیت‌سازی برای ورزش ملی برسیم.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار