دومین دوره مسابقات قهرمانی شطرنج آنلاین دانشجویان آسیا، صعود ایران به رتبه دوم جدول رقابت ها

دومین روز رقابت های شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان آسیا با صعود تیم ایران به رتبه دوم جدول رقابتها به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، دومین روز رقابتهای شطرنج آنلاین قهرمانی دانشجویان آسیا در دورهای چهارم الی ششم پیگیری شد و نتایج زیر برای شطرنج بازان کشورمان به دست آمد.
بنابراین گزارش در دیدارهای امروز، استاد بین المللی بانوان وصال حامدی نیا در دور چهارم حریف سری لانکایی را از پیش رو برداشت و در دور پنجم امتیاز بازی را با استاد فیده اماراتی تقسیم نمود ، حامدی نیا در دور ششم به زیبایی بر کاندیدای استادی از کشور مالزی غلبه کرد و با 4.5 امتیاز در رتبه پنجم انفرادی قرار گرفت.

صفورا قانع دیگر شطرنجباز کشورمان، چهره برتر روز دوم بود. او در رقابت های امروز به ترتیب بر بازیکنان اندونزی قزاقستان و مالزی غلبه کرد و خود را تا رده ششم جدول بالا کشید.

استاد فیده طناز ازلی هم که در روز اول، 3 امتیاز کامل از حریفان کسب کرده بود در چهارمین دور، کاندیدای استادی از کشور مغولستان را شکست داد اما در دور پنجم نتیجه بازی را به استاد بزرگ بانوان از کشور هند واگذار نمود، ازلی در دور ششم مقابل دیگر استاد بزرگ بانوان از هندوستان که هم اکنون صدرنشین جدول رقابت هاست مغلوب شد و با 4 امتیاز در رتبه هفتم قرار گرفت.

آناهیتا غلامی اوریمی استاد بین المللی بانوان در دور چهارم با حریفی از مالزی به تساوی رسید و در دور پنجم مغلوب دیگر بازیکن مالزیایی شد و در دورششم موفق به شکست حریف سنگاپوری شد و جمع امتیازات خود را به 3.5 رساند.

تیم ایران در پایان دور ششم این رقابت ها بعد از تیم قدرتمند هند که با 18.5 امتیاز صدر جدول را در اختیار دارد با 16.5 امتیاز در رده دوم تیمی قرار دارد و تیم های اندونزی(میزبان رقابت ها) با 15 و امارات متحده عربی با 13 امتیاز در تعقیب صدرنشینان هستند.

این رقابت ها، فردا یکشنبه 14 شهریور با انجام بازی های هفتم الی نهم به اتمام خواهد رسید.

دومین دوره مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان آسیا ۱۱ تا ۲۲ شهریور سال جاری در دو بخش دختران و پسران به میزبانی کشور اندونزی برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار