به دلیل شیوع سویه جدید کرونا؛ یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان لغو شد

فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی جهانی (FISU) اعلام کرد به دلیل شیوع سویه جدید ویروس کرونا سی امین دوره مسابقات یونیورسیاد زمستانی 2021 دانشجویان جهان لغو شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، در حالی که قرار بود سی امین دوره مسابقات یونیورسیاد زمستانی 2021 دانشجویان جهان از تاریخ یازدهم لغایت ٢١ دسامبر ٢٠٢١ (٢۰ تا ٣۰ آذر ۱۴۰۰) در شهر لوسرن سوئیس برگزار شود، فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی جهانی فیزو اعلام کرد به دلیل به دلیل شیوع سویه جدید ویروس کرونا( Omicron ) این مسابقات لغو و برگزار نخواهد شد.

بنابراین گزارش فیزو اعلام کرد به دنبال برگزاری جلسه کمیته اجرایی FISU و کمیته اجرایی بازیهای یونیورسیاد زمستانی لوسرن 2021 و با توجه به محدودیت‌هایی که برای ورود توسط مقامات کشور سوئیس با توجه به شناسایی ویروس کرونا Omicron و همچنین انتظار می رود که در روزهای آینده محدودیت های بیشتری «در مواجهه با محدودیت‌های سفر در سوئیس و سراسر جهان، داشته باشیم ما چاره‌ای جز لغو یونیورسیاد زمستانی لوسرن ۲۰۲۱ نداریم.

پیش از این قرار بود بازی‌های زمستانی دانشجویان جهان طبق برنامه‌ریزی انجام شده از ٢۱ تا ٣۱ ژانویه سال ٢٠٢١ برگزار شود که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا این رویداد لغو شده بود.

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار