بشیریان: برای تاثیرگذاری در ورزش بودجه کافی هم باید داشته باشیم

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی معتقد است که برای تاثیرگذاری در ورزش باید بودجه کافی هم برای برنامه‌ها و فعالیت‌ها در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، هادی بشیریان رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا درباره بودجه ورزش که این روزها در مجلس در حال بررسی است، گفت: به طور قطع منابع محدود مالی ما را به هدفمان نمی رساند، البته ما در دانشگاه منابع زیرساختی مانند سالن‌ها و زمین‌های ورزشی خوبی در اختیار داریم، نیروی انسانی متخصص داریم که مقداری هزینه‌های ما را کم می‌کند اما ما بی‌نیاز از بودجه نیستیم و با توجه به جمعیت و ظرفیتی که در اختیار داریم باید هم فدراسیون و هم مجموعه کل ورزش از بودجه کافی برای اجرای برنامه‌ها برخوردار باشند و این موضوعی که باید مورد توجه نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

بشیریان با اشاره به اینکه در فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی یک جمعیت نخبه که در سن رده قهرمانی هستند، در اختیار داریم، تاکید کرد: با توجه به تاثیرگذاری که این جمعیت می‌تواند در ورزش کشور داشته باشد، باید بودجه لازم هم تخصیص داده شود.

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشجویی در ادامه با اشاره به مسابقات یونیورسیاد که سال آینده به میزبانی چین برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال تدارک برای اعزام کاروان ایران در ۱۰ رشته ورزشی به سی و یکمین یونیورسیاد دانشجویی که مردادماه سال آینده به میزبانی چین برگزار می‌شود هستیم، این مسابقات ۲ سال به دلیل کرونا به تعویق افتاد و برای حضور موفق در این مسابقات نیاز به مساعدت مجلس و سازمان برنامه و بودجه داریم.

بشیریان افزود: کاروان ایران در دوره گذشته به مقام نهم رسید و به دنبال حفظ و ارتقای این رتبه در یونیورسیاد سال آینده هستیم. رسیدن به هدف به کمک و حمایت‌های سازمان‌های مربوطه هم برمی‌گردد. با توجه به محدودیت بودجه‌ای به دنبال اعزام یک کاروان کیفی هستیم.

رئیس فدراسیون ملی ورزش‌های دانشجویی تصریح کرد: مکاتباتی با دولت و سازمان برنامه و بودجه در زمینه بودجه داشته‌ایم، بودجه فعلی حتی نیمی از هزینه‌های اعزام کاروان ایران به یونیورسیاد را تامین نمی‌کند. بخش زیادی از بودجه فدراسیون از طریق سازمان امور دانشجویان وزارت علوم تامین می‌شود، کمیته ملی المپیک هم در دوره‌‎های گذشته به ما کمک کرد و امیدواریم این حمایت‌ها ادامه داشته باشد. تعامل خوبی هم با فدراسیون‌های ورزشی داریم و در برگزاری اردوها از ما حمایت می‌کنند.

بشیریان با بیان اینکه از ۲ هفته آینده رقابت‌های انتخابی یونیورسیاد آغاز می‌شود، گفت: ۱۰ رشته مشروط به اینکه شرایط فنی لازم را کسب کنند، اعزام خواهند شد و کمیته فنی شرایط تیم‌ها را بررسی می‌کند تا آماده اعزام شوند. به خصوص که مسابقات یونیورسیاد به نوعی المپیک دانشجویی است و تلاش ما بر این است، ورزشکارانی که در انتخابی در رده‌های برتر قرار می‌گیرند، اعزام شوند. سقف سنی هم برای شرکت در یونیورسیاد دانشجویی ۲۷ سال اعلام شده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی برای برگزاری لیگ دانشجویی، اظهار داشت: در زمان حضورم در فدراسیون فعالیت‌های جدیدی را تعریف کردیم و طبق برنامه قرار است لیگ دانشجویی از نیمه دوم بهمن در سه رشته والیبال، فوتسال و بسکتبال سه نفره در ۲ بخش بانوان و مردان برگزار شود.

بشیریان افزود: این مسابقات ابتدا به صورت استانی با حضور همه دانشگاه‌های آموزشی دولتی و غیردولتی برگزار می‌شود و در ادامه از هر استان یک تیم به مرحله کشوری صعود می‌کند. البته برخی از استان‌ها با توجه به اینکه دانشگاه‌های بیشتری دارند، سهمیه بیشتری خواهند داشت تا در نهایت لیگ ملی دانشجویی را سال‌ آینده در سطح کشور با ۳۲ یا ۳۶ تیم برگزار می‌کنیم.

 

اشتراک گذاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدید ترین اخبار